Last visit was: 24 May 2024, 03:41 It is currently 24 May 2024, 03:41
Close
GMAT Club Daily Prep
Thank you for using the timer - this advanced tool can estimate your performance and suggest more practice questions. We have subscribed you to Daily Prep Questions via email.

Customized
for You

we will pick new questions that match your level based on your Timer History

Track
Your Progress

every week, we’ll send you an estimated GMAT score based on your performance

Practice
Pays

we will pick new questions that match your level based on your Timer History
Not interested in getting valuable practice questions and articles delivered to your email? No problem, unsubscribe here.
Close
Request Expert Reply
Confirm Cancel
SORT BY:
Date
Tags:
Show Tags
Hide Tags
User avatar
Intern
Intern
Joined: 14 Feb 2024
Posts: 1
Own Kudos [?]: 5 [5]
Given Kudos: 0
Send PM
Math Expert
Joined: 02 Sep 2009
Posts: 93447
Own Kudos [?]: 626264 [1]
Given Kudos: 81954
Send PM
GMAT Club Legend
GMAT Club Legend
Joined: 03 Jun 2019
Posts: 5350
Own Kudos [?]: 4016 [0]
Given Kudos: 160
Location: India
GMAT 1: 690 Q50 V34
WE:Engineering (Transportation)
Send PM
Manager
Manager
Joined: 18 Oct 2022
Posts: 72
Own Kudos [?]: 42 [0]
Given Kudos: 13
Send PM
Re: At a certain fruit stand, oranges cost $0.35 each and grapefruits cost [#permalink]
This might be repeated question.
Math Expert
Joined: 02 Sep 2009
Posts: 93447
Own Kudos [?]: 626264 [0]
Given Kudos: 81954
Send PM
Re: At a certain fruit stand, oranges cost $0.35 each and grapefruits cost [#permalink]
Expert Reply
parthwagh wrote:
This might be repeated question.

­I don't see this question elswhere. Do you? 
Manager
Manager
Joined: 18 Oct 2022
Posts: 72
Own Kudos [?]: 42 [0]
Given Kudos: 13
Send PM
Re: At a certain fruit stand, oranges cost $0.35 each and grapefruits cost [#permalink]
Bunuel wrote:
parthwagh wrote:
This might be repeated question.

­I don't see this question elswhere. Do you? 

­I might, same question but with different fruits or different product.
I remeber this because I have solved same or similar question few days ago.

This might be new also.
GMAT Club Bot
Re: At a certain fruit stand, oranges cost $0.35 each and grapefruits cost [#permalink]
Moderator:
Math Expert
93447 posts